Ziņas

Kas ir What Car? vērtējums?

Dažādas trases visiem braukšanas apstākļiem
Galvenais testu centrs atrodas Milbrukas poligonā
Objektīvs slēdziens par katru auto


What Car? auto testi ir atsauces avots miljoniem cilvēku visā pasaulē, tāpēc ne velti galvenais testu centrs atrodas Milbrukas poligonā, kas ir viens no vadošajiem šāda veida auto izmēģinājumu centriem Eiropā. Šeit tiek izmēģināti pilnīgi visa veida transportlīdzekļi – sākot no mazauto un beidzot ar apvidus auto un miniveniem.


Dažādas trases visiem braukšanas apstākļiem

Galvenā testu centra priekšrocība ir septiņas īpašas trases, kurās iespējams pārbaudīt gan automašīnas dinamiku, gan arī gaitas un vadāmības īpašības - tai skaitā kalnu trase, ātruma ovāls, pilsētas apstākļu vadāmības trase, šosejas vadāmības trase un virāžu trase.

What Car? testos tiek izmantotas trases ar dažādu ceļa segumu – gan pilnīgi līdzenu, gan raupju, imitējot dažāda parauga autošoseju segumus, gan arī klātas ar neregulāra izmēra izciļņiem un bedrēm.  Sava trase ir arī apvidus automašīnām, kur tiek pārbaudītas arī to spējas bezceļa apstākļos - stabilitāte, arī dažādu šķēršļu, smilšu, ūdens, stāvu nogāžu un uzkalnu pārvarēšanas potenciāls.


Dinamika

What Car? testu centrā tiek izmērīts gan auto paātrinājums, gan maksimālais ātrums, gan bremzēšanas ceļš. Process turpinās ar paātrinājuma mērīšanu katrā pārnesumā. Dinamikas testos tiek izmantotas pēdējās paaudzes GPS datu apstrādes ierīces. Iegūtie mērījumi tiek salīdzināti ar auto ražotāja datiem.

Auto dinamikas īpatnību novērtēšanai tiek izmantota arī īpašā kalnu trase, kur slīpums uzkalnēs un nogāzēs ir no 7% līdz pat 100%.


Gaita un vadāmība

What Car? testu centra priekšrocības ļauj noteikt ikviena auto maksimālās spēju robežas un veikt akurātus spriedumus par auto sasveri līkumos, saķeri ar ceļu, stabilitāti un vadāmību.

Arī šajā procesā neiztikt bez jaunajām tehnoloģijām – kustību sensori sniedz ekspertiem padziļinātu ieskatu automašīnas manevrētspējā.  Tiek veikti akurāti virsbūves svārstību, priekšējo riteņu izslīdēšanas (nepietiekamas pagriežamības) un aizmugurējo riteņu izslīdēšanas (pārlieku lielas pagriežamības) un piekares reakciju mērījumi dažādos apstākļos.


Spriedums

Salīdzinot šos mērījumus un ekspertu viedokļus par vairākiem vienas klases auto, tiek izdarīts objektīvs slēdziens par katra auto kopējo gaitas komfortu, manevrētspēju un uzvedību uz ceļa.

What Car? auto testus veic neatkarīgu ekspertu komanda, kas automašīnās pavada lielāko daļu savas dzīves. Testu metodikas bāze ir vairāk nekā 30 gadus ilgā What Car? starptautiskā pieredze, vērtējot automašīnas.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati WhatCar? sludinājumus šeit!